Reklama
 
Blog | Patrik Kročil

Šmejdi se schovávají za finančního arbitra

Šmejdi využívají různé obchodní modely. Nejedná se pouze o prodej předražených výrobků seniorům na předváděcích akcích nebo podomní prodej. Samotný podomní prodej, který zakazují nařízení měst a obcí se rovněž naučili obcházet pomocí telefonu. Sjednají si telefonicky schůzku s potenciálním zákazníkem a pokud dojde k uzavření obchodu v místě bydliště, jedná se o standardní obchod. Ze zákona je možné díky této formě uzavření od smlouvy odstoupit. Pokud to nestihnete včas, mohou následovat smluvní pokuty a v horším případě povinnost odebírat placené služby.

Velmi speciální kategorií jsou šmejdi, kteří nabízejí zaměstnání nesporně neetickým způsobem. Zpravidla se jedná o zaměstnání na pomezí finančních služeb, telemarketingu či zákaznického servisu. Předem je nutné zmínit, že v každém oboru jsou profesionálové, co chtějí nabízet férové a transparentní služby, ale i nepoctiví šíbři. Díky stavu současného trhu práce situace připomíná hladové lovce hlav, kteří za provizi shání top manažery do různých firem.

Není poptávka po pozicích, kde se prodává nedůvěryhodný produkt na základě studených hovorů z databází.

Pokud se rozhlížíte po nových příležitostech, a máte profil na Jobs.cz nebo máte veřejné telefonní číslo na sociální sítích, osobním webu nebo profesním LinkedIn, můžete očekávat jejich hovor.

Jakým způsobem lákají na osobní schůzku?

Podobně jako někteří obchodníci, z účinnosti nového občanského zákoníku 1. 1. 2014 používali prodejní argumentaci: „Víte, že nový občanský zákoník dbá na to, aby životní pojištění odpovídalo Vašim potřebám a podle toho musíme přesně nastavit pojistná rizika a plnění. “

Aktuálně šmejdi využívají rozhodnutí finančního arbitra o neplatnosti investičního životního pojištění z důvodu nulového pojistného plnění pro případ smrti. Mediálně nejznámější případy se týkaly AXA pojišťovny a České pojišťovny, a to vše pod rouškou pomoci klientovi poškozeného pojišťovnou pod patronací ČNB.

Skutečnou náplní práce je prodej investic přes OCP (obchodníka s cennými papíry).

View post on imgur.com

Proč je to nebezpečné?

Při svých aktivitách obchodníci využívají klamavého dojmu, že Vám pomohou vyřešit špatně nastavenou smlouvu o životním pojištění. Klamavý dojem na spotřebitele lze spatřovat v tom, jak prezentují těžiště svého podnikání, kdy uvádí pomoc klientům poškozeným pojišťovnami (argumentaci o nevhodně sjednaném životním pojištění, kde je velmi zajímavá investiční složka) doplněnou o odkazy na oficiální stránky finančního arbitra. Získané peníze od pojišťovny může obchodník se souhlasem klienta použít na obchodní činnost.

Nicméně samotné zastoupení poškozeného klienta právnickou osobou před finančním arbitrem je možné na základě plné moci k zastoupení. Obdobně jako když nemůžete vyřídit potřebné záležitosti na úřadě, můžete udělit plnou moc v podstatě komukoliv, komu důvěřujete. I když uspějete u finančního arbitra, neznamená to úspěch v celé věci, protože jeho rozhodnutí je přezkoumatelné soudem. Velké obchodní korporace jako pojišťovny se snadno nevzdávají a raději volí cestu, která je pro běžného občana finančně i časově náročná. Pokud by bylo zastoupení před finančním arbitrem ze strany obchodníka s cennými papíry úspěšné, nelze doporučit zastoupení před samotným soudem, protože i v případě prohraného sporu, hradí náklady strana, jenž neuspěje. Nejlepší řešením je vybrat kvalitní advokátní kancelář, která se na spory s pojišťovnami specializuje.

I přes podání žaloby a zaplacení soudního poplatku je možné sjednat dohodu. Bez nutnosti nařízení jednání.

View post on imgur.com

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama